Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy spowolnić procesy starzenia skóry i, co za tym idzie, cieszyć się znacznie młodszym wyglądem. Szczególnie pomocna w usuwaniu zmarszczek jest właśnie toksyna botulinowa. Które partie twarzy możemy odmłodzić, dzięki jej podaniu? Jakie efekty uzyskamy po wykonaniu takich zabiegów oraz jak długo się utrzymują?
Zabiegi z wykorzystaniem botoksu (czyli jadu kiełbasianego) cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podskórne podanie tej substancji powoduje rozluźnienie mięśni, dzięki czemu możemy szybko odmłodzić wygląd i pozbyć się różnego rodzaju zmarszczek. Botoks wstrzykuje się nie tylko w rozmaite partie twarzy, ale także w okolice szyi oraz dekoltu. Jego podanie pozwoli nam między innymi na zniwelowanie zmarszczek na czole (zarówno poziomych, jak i pionowych), a także tych, które znajdują się w okolicy ust czy oczu. Co więcej, dzięki użyciu toksyny botulinowej można także wymodelować nos, brodę czy żuchwę.
Jak przeprowadza się zabieg wstrzyknięcia botoksu?
Sam zabieg podania toksyny botulinowej jest szybki i trwa maksymalnie 30 minut. Jest również określany jako bezbolesny i w większości przypadków nie wymaga zastosowania znieczulenia. W miejscu, w którym podano toksynę botulinową, może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry bądź nieduży siniak, który szybko się wchłonie. Co więcej, zabieg nie wymaga rekonwalescencji, od razu po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków. Efekty podania botoksu mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Warto wiedzieć, że toksyna botulinowa pozwala nie tylko pozbyć się zmarszczek. Jest także wykorzystywana w leczeniu uporczywych migren, nadmiernej potliwości i bruksizmu.