Kwas hialuronowy
Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym jest szybkim zabiegiem pozwalającym uzyskać satysfakcjonujący efekt pięknych ust o oczekiwanym kształcie i kolorze. Stanowi także remedium na utratę ładnego wyglądu ust w wyniku procesu fotostarzenia i związanego z nim osłabienia włókien kolagenowych czy nadmiernej produkcji wolnych rodników. Dzięki zabiegowi powiększenia usta odzyskują jędrność, gdyż kwas hialuronowy zapewnia im odpowiedni poziom nawilżenia.
WSKAZANIA
- utrata jędrności
- utrata kolorytu
- rozmyty kontur ust
- asymetria warg
PRZECIWSKAZANIA
- ciąża
- laktacja
- infekcje skórne w okolicach ust
- opryszczka
- stosowanie leków przeciwzapalnych i preparatów kwasu salicylowego (np. aspiryna) na około 3 dni przed zabiegiem.
PRZEBIEG ZABIEGU
Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo popularny, mało inwazyjny zabieg. Przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja lekarska i przeprowadzenie wywiadu z Pacjentem. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w wargi lub skórę tuż przy nich, iniekcja trwa około pół godziny. Następnie trzeba rozprowadzić kwas, masując miejsce wstrzyknięcia. Ten sposób powiększania ust jest zupełnie bezpieczny, wargi mogą być jedynie delikatnie opuchnięte bezpośrednio po zabiegu. Efekt jest natychmiastowy, natomiast ostateczny jest widoczny mniej więcej po tygodniu.
EFEKTY
Rewitalizacja
Rewitalizacja
Nasze usta są bardzo wcześnie narażone na utratę jędrności i nawilżenia, wydają się suche i spierzchnięte. Jest to spowodowane faktem, że błona śluzowa ust, nie jest w stanie zatrzymać wody, tak dobrze jak skóra. Aby temu zaradzić opracowano do tego zabiegu specjalne produkty kwasu hialuronowego, które nie dając sztucznej i nieestetycznej objętości długotrwale nawilżą.
WSKAZANIA
- przesuszone usta
- pojawiające się drobne zmarszczki
- osłabiona kondycja warg
PRZECIWSKAZANIA
- ciąża
- karmienie piersią
- stwierdzona nadwrażliwość na kwashialuronowy
- choroby układu odpornościowego
PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg polega na podaniu niewielkiej ilości opracowanego kwasu hialuronowego w dolną i górną wargę. Usta nie zostaną powiększone, chociaż lekarz może je również delikatnie wymodelować, aby nadać im odpowiedni kształt. Po zabiegu usta będą nawilżone, dzięki czemu będą pięknie i zdrowo wyglądać. Zabieg daje wyraźny efekt odmłodzenia ust, ale bez dodawania objętości.
EFEKTY
- długotrwale i głęboko nawilżone usta
- wygładzenie i ujędrnienie ust
- poprawa kondycji warg
- naturalny i dyskretny efekt
- poprawa kolorytu
Wypełnianie bruzd
Pojawianie się bruzd nosowo-wargowych oraz bruzd marionetki jest wynikiem zmniejszonej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny w skórze. Podstawowym zaleceniem więc jest zagęszczanie skóry za pomocą stymulatorów kolagenowych dzięki nim opóźniamy proces starzenia się skóry. Niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest brak ryzyka wystąpienia alergii ze strony organizmu dzięki temu iż kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka naturalnie, mimo tego, że ten stosowany w zabiegu jest pozyskiwany z kultur bakteryjnych, jest on w pełni przez organizm akceptowany.
WSKAZANIA
- Bruzdy nosowo-wargowe
- Bruzdy marionetki
- Opadanie tkanek w środkowej części twarzy
PRZECIWSKAZANIA
- Ciąża i karmienie piersią
- Skłonność do bliznowacenia
- Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- Choroby autoimmunologiczne
- Stan zapalny w miejscu zabiegu
PRZEBIEG ZABEGU
Pierwszym etapem jest usunięcie makijażu, kolejnym jest dezynfekcja miejsca poddanego zabiegowi, następnie miejsce wykonywania zabiegu smarujemy kremem znieczulającym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu w trakcie zabiegu.
Gdy znieczulenie zacznie działać lekarz przechodzi do iniekcji czyli wypełniania zmarszczek. Po zakończonych iniekcjach lekarz wykonuje masaż okolic poddanych zabiegowi w celu wymodelowania i równomiernego rozmieszczenia kwasu hialuronowego
EFEKTY
Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, na pełen efekt metamorfozy trzeba zaczekać 3-4 tygodnie. Opadająca skóra unosi się dzięki czemu bruzdy przestają być widoczne, przywrócona zostaje utracona jędrność skóry.
Wolumetria
Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie nadać twarzy wyrazistych kształtów, solidnej struktury i podkreślić jej kontury w obszarach takich jak nos, podbródek i linia żuchwy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Dzięki temu zabiegowi twarz staje się wyrazista pozostając jak najbardziej naturalna.
Z wiekiem wzrasta resorpcja kości, co prowadzi do utraty wyrazistości i „rozmycia” się konturów, szczególnie na linii żuchwy. Kolejną konsekwencją tego procesu jest utrata objętości na środkowej części twarzy, co może prowadzić do spłaszczenia się policzków, obwisłej skóry i efektu tzw. chomiczków oraz drugiego podbródka.
Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry. Stosowane preparaty są bezpieczne dla zdrowia, kwas hialuronowy jest bowiem substancją naturalnie występującą w skórze. Odpowiada on m.in. za jędrność, której poziom zmniejsza się wraz z wiekiem.
WSKAZANIA
- unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”
- wypełnienie „doliny łez”
- konturowanie zarysu żuchwy
- wyrównanie ubytków objętości twarzy
- modelowanie kształtu twarzy i uwydatnianie brody, linii żuchwy lub policzków
- wypełnianie nawet głębokich zmarszczek
PRZECIWSKAZANIA
- ciąża, karmienie piersią
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- choroby nowotworowe
PRZEBIEG ZABIEGU
Przed przystąpieniem do wykonania liftingu wolumetrycznego zostaje wykonany demakijaż, a następnie nałożone znieczulenie w postaci kremu znieczulającego, który osłaniany jest specjalną folią (okluzja).
Rolą lekarza jest dobór odpowiedniej techniki iniekcji do pożądanych rezultatów oraz wskazań preparatu wypełniającego.
Zabieg trwa zwykle od 30 do 45 minut.
EFEKTY
Efekty liftingu wolumetrycznego sprawi, że poczujemy się atrakcyjnie. Po zaaplikowaniu kwasu hialuronowego zauważymy, jak wyostrzają się kontury naszej twarzy. Linia żuchwy stanie się zdecydowanie bardziej zarysowana i uwydatniona. Zapadnięta skóra pod oczami ulegnie napięciu, a zmarszczki znacznie się spłycą. Nasza skóra stanie się elastyczna oraz gładka i nawilżona.
Dolina łez
Delikatna skóra okolicy oczu to obszar szczególnie podatny na starzenie, jest ona cienka i uboga w tkankę tłuszczową. Widoczne jest to przede wszystkim w zagłębieniu pod okiem, w obrębie oczodołu, gdzie pojawia się tzw. dolina łez. Powoduje ona efekt zmęczonego spojrzenia i smutnego wyrazu twarzy. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym przynosi natychmiastowy efekt, dzięki czemu twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.
Produkt godny zaufania na bazie kwasu hialuronowego o wysokim profilu bezpieczeństwa. Przeznaczony jest do iniekcji w celu wypełnienia zagłębień powstałych w wyniku utraty objętości tkanek w okolicy pod oczami. Zabieg trwa tylko kilka minut i zapewnia naturalne, trwałe rezultaty. Dzięki zawartości lidokainy jako miejscowego środka przeciwbólowego procedura przebiega szybko i komfortowo.
WSKAZANIA
- zmarszczki pod oczami
- worki pod oczami
- zmęczone spojrzenie
- utrata objętości okolicy oka
- wiotkość skóry
PRZECIWSKAZANIA
- ciąża i karmienie piersią;
- aktywne zakażenia skóry (opryszczka, trądzik oraz inne);
- choroby autoimmunologiczne
- leczenie onkologiczne
- skłonność do obrzęków w okolicy oczu
- uczulenie na składnik preparatu
PRZEBIEG ZABIEGU
Korekta doliny łez to zabieg, który polega na podaniu w warstwę podskórną pod dolną powieką preparatów z kwasem hialuronowym. Po uprzednim oczyszczeniu skóry z makijażu i zdezynfekowaniu jej, przystępuje się do znieczulenia. Najczęściej wykorzystywany jest do tego krem znieczulający. Gdy skóra jest już przygotowana, lekarz przystępuje do podania za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Możliwe jest również rozprowadzenie kwasu hialuronowego przy pomocy kaniuli, czyli cienkiej rurki wprowadzanej jednym nakłuciem. lekarz kończy zabieg delikatnym masażem. Ma on pomóc w równomiernym rozprowadzeniu kwasu hialuronowego i zapobiec obrzękom.
Zabieg nie jest mocno inwazyjny, z tego powodu nie ma wielu etapów przygotowania do niego. Kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe. Zakazane jest stosowanie w tym czasie leków zmniejszających krzepliwość krwi, szczególnie aspiryny (także, gdy jest jednym ze składników środka).
EFEKTY
Pierwsze efekty widoczne są praktycznie od razu po zabiegu. Skóra staje się bardziej jędrna, bruzdy wypełnione. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny po około 3-4 tygodniach.
W zależności od głębokości doliny łez jeden zabieg może w zupełności wystarczyć bądź konieczne będzie powtórzenie go.
Korekta nosa
Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to szybki i mało inwazyjny sposób na uregulowanie drobnych defektów estetycznych takich jak niewielki garbek czy efekt zadartego nosa.
Niewątpliwą zaletą takiego zabiegu jest rewelacyjny efekt przy bardzo niewielkiej ingerencji.
WSKAZANIA
- niezadowolenie z kształtu nosa
- niesatysfakcjonujący rozmiar nosa
- nieestetycznie wyglądające rozdzielenia chrząstki na czubku nosa
- obniżony kąt czołowo-nosowy
- obniżony grzbiet
PRZECIWSKAZANIA
- ciąża i karmienie piersią
- skłonność do bliznowacenia
- stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- choroby autoimmunologiczne
- stan zapalny w miejscu zabieg
PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg bezoperacyjnej korekty nosa zaczynamy od demakijażu oraz dezynfekcji okolicy poddawanej zabiegowi. Stosowane do wykonania zabiegu preparaty zawierają w sobie lidokainę, dzięki czemu wkłucia są mniej bolesne. Po podaniu preparatu lekarz wykonuje delikatny masaż który pomaga w równomiernym rozmieszczeniu kwasu.
EFEKTY
Efekty korekty nosa kwasem hialuronowym są widoczne od razu po zabiegu i utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy, czasem dłużej.