Osocze bogatopłytkowe Białystok
Świadczymy profesjonalne usługi związane z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Na zabiegi
z użyciem osocza decydują się osoby, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i przywrócić jej dawny blask. Osocze bogatopłytkowe to skuteczna pomoc w walce z przebarwieniami i innymi mankamentami, które mogą negatywnie wypływać na samopoczucie.
Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe jest to koncentrat płytek krwi, który otrzymujemy z krwi pełnej pacjenta podczas procedury odwirowania i wyizolowania tej frakcji. PRP (platelet rich plasma) nazywane jest także koncentratem czynników wzrostu z powodu wysokiego stężenia w nim cytokin wzrostowych. Zabieg z jego użyciem ma na celu poprawę oznak starzenia się skóry i jej zmęczenia, może być pomocny także przy łysieniu. Spodziewane efekty zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego to m.in.:
- przywrócenie jej młodości i witalności,
- poprawa gęstości i napięcia,
- odżywienie regeneracja,
- poprawa jej faktury i kolorytu,
- przywrócenie funkcji fizjologicznych komórek,
- regeneracja tkanki.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego można łączyć z pozostałymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. W naszej klinice terapię osoczem wykonują doświadczeni specjaliści. Cały proces trwa około godziny, a spodziewane efekty mogą utrzymywać się nawet przez rok.
Na czym polega zabieg z osoczem bogatopłytkowym?
Osocze bogatopłytkowe jest biokompatybilne, pozyskane fizjologicznie, dzięki czemu podczas zabiegu zmniejszamy ryzyko alergii i infekcji. Po wstrzyknięciu pozyskanej substancji do tkanek rozpoczyna się proces degranulacji ziarnistości alfa w płytkach krwi. Uwalniane są czynniki wzrostu.
Czynniki wzrostu mają ogromny potencjał regeneracyjny. Odpowiedzialne są za wzrost syntezy kolagenu, mitozę komórek, wzrost naczyń krwionośnych, stymulują migrację innych komórek do uszkodzonych miejsc w tkankach. Indukują proces różnicowania się komórek w wyspecjalizowane komórki pełniące konkretne funkcje w tkance.
Po przejściu przez błonę komórkową czynniki wzrostu wiążą się z sąsiadującymi błonami komórkowymi w miejscach receptorowych. Receptory transbłonowe aktywują następnie szlak sygnalizacji wewnątrzkomórkowej, który z kolei wpływa na ekspresję odpowiednich genów.
Po szybkim uwolnieniu czynników wzrostu, płytki zawarte w osoczu syntetyzują i wydzielają dodatkowe ich ilości przez kolejne 7 dni. Po tym czasie trombocyt obumiera, a funkcje stymulacji gojenia przejmują makrofagi. Istotny jest fakt, że czynniki wzrostu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie istnieje ryzyko mutagenezy, mamy wyłącznie do czynienia ze stymulacją normalnego procesu gojenia.
Dla kogo jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym?
Osocze bogatopłytkowe to zabieg przeznaczony głównie dla pacjentów, których skóra wymaga odnowy, oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty. Podczas terapii osoczem bogatopłytkowym najpierw konieczne jest oczyszczenie skóry, a następnie miejsca do wykonania zabiegu są smarowane kremem o działaniu znieczulającym. W dalszej kolejności ma miejsce pobranie krwi Pacjenta do certyfikowanych zestawów i poddanie jej odpowiedniej obróbce. Po podaniu osocza bogatopłytkowego może wystąpić miejscowe zaczerwienie, jednak powinno szybko ustąpić. Nie ma konieczności rekonwalescencji – Pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności, zachowując jednak ostrożność, aby nie zanieczyścić skóry.
Wskazania
Podstawowe wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego to przede wszystkim poprawa wyglądu takich miejsc jak:
- okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki,
- policzki,
- fałdy nosowo-wargowe,
- usta, podbródek, czoło,
- fałdy na szyi i karku,
- dekolt,
- dłonie,
- blizny po trądziku,
- skóra głowy przy problemach związanych z łysieniem,
- rozstępy i wiotkość skóry (na przykład po ciąży lub po dużej redukcji masy ciała),
- przyspieszenia regeneracji i gojenia ran po zabiegach medycyny estetycznej i operacjach plastycznych.
Przeciwwskazania
- choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna;
- posocznica;
- nowotwory;
- przewlekłe schorzenia wątroby;
- zakażenia ostre i przewlekłe;
- ciąża i laktacja;
- leczenie antykoagulantami;
- stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych).
Terapie łączone
1. W naszej Klinice wykonujemy autorską procedurę polegającą na łączeniu osocza z kwasem bursztynowym oraz kwasem hialuronowym, co może dawać:
- spotęgowany efekt remodelingu i redermalizacji,
- wydłużenie czasu działania zabiegu,
- potwierdzoną klinicznie wzmożoną terapię hiperpigmentacji,
- przywrócenie elastyczności i sprężystości skóry.
2. W sezonie jesiennym i zimowym dużą popularnością cieszy się zabieg polegający na połączeniu zabiegu laserowego z wykorzystaniem lasera CO2 z osoczem bogatopłytkowym. Połączenie tych procedur ma na celu przyspieszenie procesu produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za uzyskanie jędrnej, sprężystej i gładkiej skóry. Bezpośrednio po zabiegu laserowym podajemy igiełką śródskórnie przygotowane wcześniej osocze. To połączenie umożliwia również skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu laserowym, przywracając komfort osobom poddającym się wspomnianym procedurom odmładzającym.
Dzięki stosowaniu podczas jednego zabiegu jednocześnie osocza bogatopłytkowego i lasera spodziewamy się szybszego gojenia oraz odmłodzenia poprzez podwójne wspomaganie do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych.
Przebieg zabiegu
Lekarz bezpośrednio po wykonaniu zabiegu laserowego pobiera krew żylną pacjenta. Pobraną krew umieszcza się w specjalnej wirówce, która podczas wirowania oddziela osocze, które następnie jest podawane w formie iniekcji pacjentowi na okolice wcześniej poddane zabiegowi laserowemu. Cały zabieg trwa około 60 min.
Spodziewane efekty
- poprawa objętości i gęstości skóry,
- spłycenie zmarszczek,
- wygładzenie i ujędrnienie skóry,
- ujednolicenie kolorytu,
- szybsze gojenie się ran.